КЛАСИРАНЕ В XVII ИЗДАНИЕ НА КОНКУРСА - КЮСТЕНДИЛ 2013
ГОЛЯМАТА НАГРАДА НА КОНКУРСА, картина на кюстендилския художник Живко Грозданов, предметни награди и парична награда от фирма „Саварец” спечели Боян Иванов Дойчев - Варна

I група - ДЕТСКИ МУЗИКАЛНИ ШКОЛИ I група - МУЗИКАЛНИ УЧИЛИЩА

I място
Стефания Кръстева - София
Пламена Стойкова - Ямбол

II място
Недялко Пламенов Дочев - Пловдив
Мина Павлова Николова - София

III място
Ивайло Сашков Илиев - София
Бояна Ивайлова Танкова - София

Специална награда от радио „Ритъм +”
Стефан Вълев - Гоце Делчев

Специална награда
Мария Велкова - Кюстендил

I място
Трайче Димов - Скопие
Стоян Стоянов - Струмица

II място
Ангелина Георгиева Стефанова - Варна
Георги Димитров Димитров - София

III място
Йоан Димчов Димчовски - Горна Оряховица
Петър Йованович - Смедерево

Специална награда от Община Кюстендил
Татяна Федотова - Одеса 

Специална награда
Милан Тодорович - Ниш
Яков Горгоски - Скопие

II група - ДЕТСКИ МУЗИКАЛНИ ШКОЛИ II група - МУЗИКАЛНИ УЧИЛИЩА

I място
Явор Рашев - Варна

II място
Диан Тодоров - Казанлък
Стоян Русев - Казанлък

III място
Малин Сотиров - Шумен

Специална награда от фирма „Юником”
Калоян Стефанов - Казанлък

Специална награда
Явор Милчев - София
 

II място
Татяна Георгиевска - Охрид
Николе Димитрович - Ниш
Мила Желева - Варна
Цветан Маринов - Бяла Слатина
Ангел Витанов - Скопие

III място
Свилен Войчев - Варна
Мертин Юсню - Варна
Неманя Николич - Смедерево
Симеон Минчев - Бургас

Специална награда от Съвет по туризъм - Кюстендил
Ния Керанова - Варна

III група 

I място + Едногодишна стипендия
Йосиф Шукеров - София

II място + Едногодишна стипендия
Илиян Гълъбов - Севлиево

III място + Едногодишна стипендия
Ясен Багалев - Пловдив

Специална награда от Дарик радио
Неделина Желева - Пловдив

Специална награда 
Георги Трайков - Струмица
Деян Милевски - Охрид
Анастасия Милеска - Охрид

 
 IV група 

I място
Христо Нешев - София

II място 
Елена Кузменко - Одеса

III място 
Николай Михайлов - Плевен 

Специална награда от Европа Директно - Кюстендил 
Петър Петков - Пловдив

 
 V група - ДЕТСКИ МУЗИКАЛНИ ШКОЛИ V група - МУЗИКАЛНИ УЧИЛИЩА  

I място + награда от "Дарби"-София 
Христо Нейчев - София

II място 
Данаил Куков - Пловдив

III място 
Маргарита Хинова - София
+ награда от фирма „Басвулк” - Евелина Стойнева - Кюстендил

Специална награда от Дарик радио
Оля Георгиева - Кюстендил

Специална награда
Светлана Маринова - Пловдив

I място
Алекса Тарабанович - Белград

II място
Адриан Кръстев - Варна
Милен Джуров - София

III място 
Катрин Бояджиева - Варна
Дайана Рачева Велико - Търново
Васил Игнатов - София

Специална награда от МИКЦ – Кюстендил
Евгений Васюченко - Одеса

Специална награда от Кабел Сат Запад
Леихаопам Лейсан - Индия

Специална награда
Марко Радойкович - Ниш
Олга Ермакова - Одеса

VI група - ДЕТСКИ МУЗИКАЛНИ ШКОЛИ  

I място
Вокално-инструментална формация „Акварел” - Пловдив

IІ място
Камерна формация „Микс 13” - Пловдив

 
 
VII група - ДЕТСКИ МУЗИКАЛНИ ШКОЛИ  VII група - МУЗИКАЛНИ УЧИЛИЩА

I място
Квартет „Диезис” - София

I място
+ картина на Ангел Алексиев -Алюшата - Трио Стефан Шаларевич, Филип Алексич и Стефан Йовандарич - Ниш
Дуо Душан Джорджевич и Никола Джорджевич - Ниш

III място 
Дуо „Кравченко” Яна и Людмила Кравченко - Одеса

Специална награда
Китарен квинтет - Варна
Китарно дуо Деметра Минкова  и Иван Димитров - Пловдив
Дуо Павле Заркич и Милена Джурджевич - Смедерево

 VIII група - ДЕТСКИ МУЗИКАЛНИ ШКОЛИ VIII група - МУЗИКАЛНИ УЧИЛИЩА
I място
Китарен оркестър „Кюстендил” - Кюстендил

I място
Китарен ансамбъл „Guit Arte” - Варна
Одески китарен оркестър - Одеса

IІ място
Китарен оркестър „Смедерево” - Смедерево