КЛАСИРАНЕ В XVI ИЗДАНИЕ НА КОНКУРСА - КЮСТЕНДИЛ 2012
ГОЛЯМАТА НАГРАДА НА КОНКУРСА, картина от Иван Пенев и специална награда на Дарик радио спечели Марчин Козьол – Полша
I група - ДЕТСКИ МУЗИКАЛНИ ШКОЛИ I група - МУЗИКАЛНИ УЧИЛИЩА

I място
Йоан Димчовски - с.Гостилица
Александър Събев - Силистра
Малин Сотиров - Шумен

II място
Аглая Савова - София
Мина Николова - София
Цветомир Щерев - Пловдив
Любослав Щерев - Пловдив
Ивайло Илиев - София

III място
+ награда от „Саварец” Георги Колешански - Кюстендил
Стефания Кръстева - София
+ награда от „Саварец" Димо Дингозов - Кюстендил
Недялко Дочев - Пловдив

Специална награда + награда от „Саварец"
Георги Митрев - София
Бояна Танкова - София
Николай Кирилов - Кюстендил
Мария Велкова - Кюстендил
Кристиян Иванов - Кюстендил
Христо Христов - Пловдив

I място + награда от „Саварец"
Милан Тодорович - Ниш, Сърбия

II място
Яна Колчинская - Одеса, Украйна
Георги Димитров - София
Ангелина Стефанова - Варна

III място
Свилен Войчев - Варна
Андриан Демиров - Варна
Никола Димитриевич - Ниш, Сърбия

Специална награда + награда от „Саварец"
Мертин Юсню - Варна
Борис Зейя - Варна 

II група - ДЕТСКИ МУЗИКАЛНИ ШКОЛИ II група - МУЗИКАЛНИ УЧИЛИЩА

I място + награда от „Саварец"
Георги Трайков - Струмица, Македония

II място
Диан Тодоров - Шипка
Моника Георгиева - Кюстендил
Явор Рашев - Варна

III място
Цветан Маринов - Бяла Слатина
Исмет Исметов - Шумен

Специална награда + награда от „Саварец"
Явор Милчев - София
Калоян Стефанов - Казанлък
Пламен Спасов - Пловдив
Кристиян Иванов - Пловдив
Денислав Кирилов  - Кюстендил

I място + награда от „Саварец"
Илиан Гълъбов - Севлиево

II място
Диляна Тодорова - Варна
Константин Димитров - Варна

III място
Преслав Кирилов - Варна
Даниел Карпузки - София 

Специална награда + награда от „Саварец"
Велислава Манчева - Варна
Михаела Христова - Варна

III група - ДЕТСКИ МУЗИКАЛНИ ШКОЛИ III група - МУЗИКАЛНИ УЧИЛИЩА

I място + Едногодишна стипендия
Калин Георгиев - Шумен

II място + Едногодишна стипендия
Александър Начев - Варна

III място + Едногодишна стипендия
Велизар Калинов - Пловдив

Специалната награда на журито на конкурса + парична награда от НБУ 
Димитър Христов - Казанлък

Специална награда на фирма Юником 
Христо Нейчев - София

Специална награда + парична награда от НБУ 
Евелина Стойнева - Кюстендил

Специална награда от Фирма „Басвулк” ООД 
Оля Георгиева - Кюстендил

I място
+ картина на Ангел Алексиев  Дмитрий Травкин - Одеса, Украйна
+ наградата на телевизия „Запад” Милош Вукович - Белград, Сърбия

II място 
Александър Антич - Белград, Сърбия
Лука Радованович - Белград, Сърбия
+ Едногодишна стипендия Катрин Бояджиева - Варна

III място
+ Едногодишна стипендия Неделина Желева - Пловдив
+ Едногодишна стипендия Константинос Киримис  - Пловдив
Новак Милякович - Белград, Сърбия
Марко Радойкович - Ниш, Сърбия

Специална награда от НБУ 
Йосиф Шукеров - София

Специална награда  от Съвет по туризъм – Кюстендил
Димитър Балев  - Пловдив

  IV група - МУЗИКАЛНИ УЧИЛИЩА
 

I място + картина от Живко Грозданов
Адриан Кръстев - Варна

II място 
Христо Нешев - София

III място 
Димитър Тонев - Сливен
Николай Михайлов - Плевен

 V група - ДЕТСКИ МУЗИКАЛНИ ШКОЛИ V група - МУЗИКАЛНИ УЧИЛИЩА  

I място + награда на радио „Ритъм+” 
Стоян Русев - Казанлък

III място 
Ива Янакиева - София
Антоан Василев - София

I място + Парична награда от Съюза на българските композитори
Александър Азизов - Одеса, Украйна

II място
Теодор Грозданов - София
Панайот Панайотов - Пловдив

III място 
Ерик Койнов - София
Тошо Димитров - София

Специална награда + награда от „Саварец"
Иван Димитров - Пловдив

VI група - ДЕТСКИ МУЗИКАЛНИ ШКОЛИ  VI група - МУЗИКАЛНИ УЧИЛИЩА

I място
ВИГ „Присъствие” - Пловдив

I място
Дует Деметра Минкова и Павлина Николова - Пловдив

 
VII група - ДЕТСКИ МУЗИКАЛНИ ШКОЛИ  VII група - МУЗИКАЛНИ УЧИЛИЩА

I място + Парична награда от „Саварец”
Китарен квартет - Казанлък

II място 
Дует Стефания Кръстева и Аглая Савова - София

III място 
Квартет „Диезис” - София
Дует Любослав и Цветомир Щереви - Пловдив

Специална награда 
Китарен квартет  - Самоков
Китарен квартет - Пловдив

I място
+ Парична награда от „Саварец”  Китарно трио  - Ниш, Сърбия
+ специална награда от Дарик радио Одески китарен квартет - Одеса, Украйна

II място 
Китарен квартет  София

III място 
Китарно трио  Варна

 VIII група - ДЕТСКИ МУЗИКАЛНИ ШКОЛИ VIII група - МУЗИКАЛНИ УЧИЛИЩА
I място + Парична награда от „Саварец”
Китарен оркестър „Кюстендил” - Кюстендил
I място + Парична награда от „Саварец”
Китарен Ансамбъл „Академика” - Пловдив