КЛАСИРАНЕ В XIII ИЗДАНИЕ НА КОНКУРСА - КЮСТЕНДИЛ 2009
ГОЛЯМАТА НАГРАДА НА КОНКУРСА И СПЕЦИАЛНАТА НАГРАДА НА ОБЩИНА КЮСТЕНДИЛ спечели Давид Дяков - Варна

 

I група - ДЕТСКИ МУЗИКАЛНИ ШКОЛИ I група - МУЗИКАЛНИ УЧИЛИЩА

I място и специална награда на Дарик радио Кюстендил
Оля Георгиева - Кюстендил

II място
Мартин Константинов - София
Димо Дингозов - Кюстендил

III място
Кристиян Николов - Пловдив
Йосиф Шукеров - София
Димитър Геров - Враца

I място
Георги Цонев - София
Михаил Книжаров - София

II място
Росен Руев - Пловдив

III място
Филип Санжар - Пловдив

 

II група - ДЕТСКИ МУЗИКАЛНИ ШКОЛИ II група - МУЗИКАЛНИ УЧИЛИЩА

I място
Моника Георгиева - Кюстендил

II място
Кристиян Иванов – Пловдив

III място
Илиян Гълъбов - Севлиево

I място
Ивайло Нинчев – Бургас

II място и специална награда на Дарк радио Кюстендил
Катрин Бояджиева – Варна

III място
Неделина Желева – Пловдив

Манол Църволанов - Пазарджик

Специална награда
Вивиан Петкова - Варна
Димитър Балев - Асеновград
Иван Тишев - София

 

III група - ДЕТСКИ МУЗИКАЛНИ ШКОЛИ III група - МУЗИКАЛНИ УЧИЛИЩА
I място - стипендия
Веселин Алексов - Кюстендил

II място - стипендия
Стоян Димчев - Пловдив

III място - стипендия
Антон Яначков - Кюстендил

I място и специална награда на журито на конкурса и специална награда на фондация „Дарби” - София
Иван Пилъчен - Украйна

I място - стипендия
Даяна Рачева - Варна

II място - стипендия и специална награда на Дарик радио Кюстендил
Жулиета Велева - Пловдив

II място
Асен Хинов - София

III място - стипендия
Кирил Бошикьов - Пловдив

 

IV група 
I място и специална награда на радио „Ритъм +”
Алексей Ващенко-Чернигов, Украйна

II място и специална награда на кабелна телевизия Кабел Сат Запад
Олег Бейлик – Одеса, Украйна
 

 

V група - ДЕТСКИ МУЗИКАЛНИ ШКОЛИ V група - МУЗИКАЛНИ УЧИЛИЩА  
II място
Светлана Маринова - Пловдив

I място
Любомир Накевски - Македония

II място
Ридвам Адем – Варна

III място
Пламен Първанов - Ямбол

Специална награда
Васил Игнатов - София

 

VI групаVII група

I място и специална награда на фондация „Образование и бизнес” - София
Алексей Ващенко - китара и Михаил Cкидан - цигулка

I място и специална награда на кабелна телевизия „Колор”
ВИС „Присъствие” - СОУ „Кирил и Методий” гр. Пловдив
рък. Ася Сестримска

II място
Божидар Симов  - китара и Радослав Николов - блокфлейта

III място
Мирослава Маркова – китара и Любомира Иванова – пиано

I място
Трио Боян Дойчев, Симеон Иванов и Цветан Андреев - София

II място
Китарен квинтет - Варна

III място
Мария Нинкович и Катерина Ерик - Сърбия

 

VIII група - ДЕТСКИ МУЗИКАЛНИ ШКОЛИ  VIII група - МУЗИКАЛНИ УЧИЛИЩА
I място
Китарен оркестър „Кюстендил”
Диригент: Иван Андонов
I място
Китарен оркестър „Академика” – Пловдив
Ръководител Стела Динкова

II място
Китарен ансамбъл „CHITARRA CAMERATA JUNIOR” - Пловдив
Ръководител: Валентин Вълчев