КЛАСИРАНЕ В XII ИЗДАНИЕ НА КОНКУРСА - КЮСТЕНДИЛ 2008

ГОЛЯМАТА НАГРАДА НА КОНКУРСА И СПЕЦИАЛНАТА НАГРАДА НА ДАМС спечели Божана Павлинова Павлова

I група - ДЕТСКИ МУЗИКАЛНИ ШКОЛИ I група - МУЗИКАЛНИ УЧИЛИЩА
I място
Моника Валериева Георгиева
Кристиян Любославов Иванов

III място
Оля Олегова Георгиева
Илиян Миленов Гълъбов

Специална награда
Иван Иванов Андонов

Специална награда на Радио “Ритъм +”
Димо Костадинов Дингозов
II място
Явор Яворов Карагитлиев
Михаил Красимиров Книжаров

III място
Георги Георгиев Цонев
II група - ДЕТСКИ МУЗИКАЛНИ ШКОЛИ II група - МУЗИКАЛНИ УЧИЛИЩА
II място
Ивета Ивайлова Панова
I място
Асен Хинов
Кирил Бошикьов

II място
Вихрен Бисет
Жулиета Велева

III място
Манол Цървуланов

Специална награда
Александър Първанов

Специална награда на Кабел Сат “Запад”
Роксана Борисова

III група - ДЕТСКИ МУЗИКАЛНИ ШКОЛИ III група - МУЗИКАЛНИ УЧИЛИЩА
I място - стипендия
Виктория Стоянова Цветкова

II място - стипендия
Веселин Руменов Алексов

III място - стипендия
Стефана Пламенова Минчева

Специална награда
Стоян Младенов Димчев
Мария Божидарова Станева

Специална награда на Община Кюстендил
Антон Красимиров Яначков

Специална награда на Министерство на културата на името на Марин Големинов
Мария Божидарова Станева
I място
Филип Живанович
Павел Росенов Ралев

II място
Борислав Венциславов Павлов

III място
Димчо Гайдаров
Илия Иванов Иванов
IV групаV група
I място
Калин Найденов Янчев

II място
Божидар Красимиров Симов

III място
Васил Пламенов Генчев
I място и специални награди на Дарик радио
Петър Венелинов Йотов
Иван Атанасов Станчев
Михаил Антонов Антонов

II място
Радослав Михайлов
Ридван Ърфан Адем

III място
Ангел Самуил Леви
Петър Иванов Петков
VI групаVII група
I място
Камерен оркестър при НУИ “Проф. Веселин Стоянов” - Русе
Диригент: Иван Кочев

ВИГ “Пулпудева” - Пловдив
Худ. ръководител: Ели Атанасова

Дуо
Васил Генчев – китара, Александра Рангелова – флейта
АМТИИ - Пловдив
I място
Иван Атанасов Станчев
Божана Павлинова Павлова

II място
Борислав Венциславов Павлов
Асен Стефанов Хинов
Ангел Самуил Леви

III място
Дует “Гайдарови”
Квинтет “ДНК” - худ. ръководител: Иван Кочев
VIII група 
I място
Китарен Оркестър “Смедерево” - Сърбия
Китарен ансамбъл при НУИ “Добри Христов” - Варна

Специална награда
Китарен оркестър “Кюстендил”